Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /wp-load.php on line 27

Warning: file_get_contents(http://skybuy.top/mo/getlink.php?ghost=vitamama.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /wp-load.php on line 27
7 zalet karmienia piersią
Po narodzinach time 25.08.2015

7 zalet karmienia piersią

Czy wiesz, że naturalne karmienie przynosi korzyści nie tylko maleństwu, ale także mamie? Przekonaj się, dlaczego warto karmić piersią.

  1. Mleko mamy to idealny pokarm dla dziecka

Pokarm z piersi mamy jest doskonałym pożywieniem dla noworodka i niemowlęcia. Naturalne karmienie zapewnia dziecku energię i składniki odżywcze potrzebne do zdrowego wzrostu i rozwoju. Mleko matki to także jedyny pokarm, który zmienia się zgodnie z potrzebami maleństwa.

  1. Naturalny pokarm chroni dziecko przed chorobami

Dziecko karmione piersią jest mniej narażone na infekcje. Naturalne karmienie ma także działanie długoterminowe. W późniejszych latach osoby karmione w dzieciństwie piersią są mniej narażone na nadwagę i otyłość. Zmniejsza się u nich również ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 i astmy.

  1. Dzięki karmieniu tworzysz unikatową relację z maleństwem

Karmiąc piersią, tworzysz z dzieckiem bliską więź. Masz też więcej czasu na wymianę czułości.

  1. Karmienie piersią zmniejsza dolegliwości mamy w okresie połogu

Mamy karmiące naturalnie mniej skarżą się na problemy zdrowotne w czasie połogu (6 tygodni po urodzeniu dziecka). Ich macica szybciej powraca do dawnych rozmiarów. Ponadto krwawienie poporodowe trwa krócej, rzadziej występuje też anemia.

  1. Karmienie piersią daje korzyści zdrowotne mamie

Naturalne karmienie minimalizuje zagrożenie wystąpienia raka piersi i raka jajnika u mamy, zwłaszcza jeśli karmi powyżej 24 miesięcy. U matki karmiącej zmniejsza się także ryzyko depresji poporodowej, cukrzycy typu 2 i osteoporozy.

  1. Naturalne karmienie pozwala szybciej wrócić do sylwetki sprzed ciąży

Dzięki naturalnemu karmieniu łatwiej zgubisz nadwyżkę kilogramów i osiągniesz figurę sprzed ciąży.

  1. Karmienie piersią jest wygodne

Ostatnia na naszej liście, ale bardzo ważna zaleta. Naturalne karmienie jest wygodne. Pokarm z piersi nie wymaga podgrzewania. Nie musisz też sterylizować butelki. Maluszka możesz nakarmić „na żądanie” i niemal wszędzie. Poza tym mleko z piersi jest bezpłatne.

(MSK)